Ads 468x60px

10 Nisan 2017 Pazartesi

ARILARIMIZ ANTALYA'DAN GELMEYE BAŞLADIArılarımız Antalya'dan gelmeye başladı.

İlk etap da atmış kadar bölgü ve benim onyedi arım geldi. Bu bölgüleri burada analandıracağız.
Ali abinin bize verdiği ondört numara safımızdan yaptığımız anaarı memelerini nasipse yarın dağıtacağız. İnşallah geçen seneki gibi kaliteli güzel kızlar elde ederiz.

Bu sene Hasan'nın damızlık anaarısı acaip gelişti muazzam bir ilerleme var yaklaşık dört çıtayla kışa girdi Akşehir koşullarında ve şuanda iki güne kat atılacak vaziyete gelir.

Burada henüz napolyonlar açmadı. Benim hedeflerim arasında napolyonlar açtığında çiçekli kaldığı on gün süresince kiraz balı alabilmek. Eğer alırsam bu şifa kaynağı eşsiz kiraz balını satarak kendime sermaye yapmayı düşünüyorum :)

Bu sene arılarımı koymak için kiraladığım tarlaya sera yapmaya karar verdim. Küçüktü büyüktü derken kırk sekiz metre karelik bir sera yapmaya koyulduk ve baya bir maliyetli oldu benim için.

Tarlaya lavanta ve adaçayı ekimi yaptım. Mayıs'ta kekik ve diğer tıbbi aromatik bitkilerin dikimi de yapılacak inşallah.

Bu sene acaip yoğun bir dönem başladı benim için. Ocak ayından beri işyerinde denetim hazırlıkları şu bu, tarla, bağ, bahçe, arılar derken acyaip yoğun bir iş temposunun içine girdim. Allah yardımcım olsun. Ki O yardımcım olursa başka yardımcıya ne hacet...

Bu arada eşi dostu da ihmal ettik. Yayınlarımızı da ihmal ettik. Tüm dostlardan özür diliyorum haklarınızı helal ediniz.

Unutmadan! son bir hatırlatma. Bizi takip ettiğini söyleyenlerin aslında bizi takip edip etmedikleri konusunda şüphelerim var. Adam sizi takip ediyorum diyor ama bizle alakalı bir çok şeyden haberi yok. Adam siteme bakıyor. Yazıları okumadan bizi gözünde büyütüyor. 

Bu sene Dayıoğlum Ramis ve arıcı arkadaşımız Selim ile bir işe giriştik. paket arı satışı. Eğer olursa tabi Rabbim hakkımız da iyi güzel olanı nasip etsin iyi insanlarla karşılaştırsın. Bu iş biraz farklı ve dediğim gibi paket şeklinde iki çıtasıyla birlikte elimizde fazla kalan arıları satacağız. Bizim arılarda fazla zaiyat olmadı. Arıya da bi hayli talep var.  Bu bağlamda mayıs ayında teslim edilmek üzere arı satacağız. Sahibinden sitesine ilan verdim ayrıntılarını yazdım. Adam yazıyı okumak yerine direkt arıyor uzun uzun ahret suali soruyor. iki saat arıyacağına oku. Belki bu yazıyı da gene okumayacak bir çok kişi ama gene de yazayım.  :)

Saf, damızlık ve F1 karniyol isteyen arkadaşlar Ali Abiyi arasınlar, Ali abi de sorulardan bıkmış olacak ki telefonu Emin'e (Oğlu) vermiş Ali abinin oğlu sizinle ilgilenir tüm sorularınızı yanıtlar ;) Beni takip eden dostlar benim selamı mı söyleyerek te sipariş verebilirler belki süreç hızlanır. (Dostlarını dahi sıraya sokup hak yemeyen birisi artık nasıl hızlandırırsa hızlandırır :) )

Arkadaşlar arıyla çalışanlar bilir, arıya, sizin dışınızda bir çok etmen direkt etki eder bu işler böyle işler. Sabreden kazanır...

selam ve dua ile ...

0 yorum:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...