Ads 468x60px

7 Nisan 2017 Cuma

ANLATMAK, ANLATAMAMAK, ANLAMAK, ANLAMAMAK,Ali TÜRK...

Ali TÜRK benim gözümde bir markadır ve tek geçerim arıcılık konusun da...

Ali TÜRK ve ekibi ya da dostları İlhami abiler, Muhteşem abiler, Mehmet Yükseller, Yusuf abiler, Ali Şekerli abim, Şenol abim ve daha niceleri hepsinin de arıcılık konusunda şahsıma ve arıcı arkadaşlara çok ama çok faydaları ve destekleri olmuştur ve de hala olmaktadır.

Ali abi Mehmet abi ve dostları olmasa idi belki de ben şuan arıcı değildim. Benim hikayemi bilenler bilir. Ve sanal alemde, gerçek aleme taş çıkartacak bir dostluğun hikayesi bu. Allah hepsinden razı olsun. 

Gelelim yazımın konusuna:

Ana arı almak isteyenler özellikle karniyol ana arayanlar sık sık beni aramaktalar. İşin açıkçası çok ama çok memnun oluyorum aranmaktan konuşmaktan yol göstermekten ve yardımcı olmaktan. Ancak işlerimin yoğunluğu sebebiyle bazı telefonlara bakamıyor ve geri dönemiyorum. Kusura bakmayın. O yüzden arayanların çoğuna söylediklerimi ve merak edilenleri buraya yazmak istiyorum. Hiç yoktan kafanızda ki sorulara buradan cevap bulmuş olursunuz. Ama gene de insanlar okumak yerine soru sormayı uzun uzun muhabbet etmeyi tercih ediyorlar. Aslında sorularının cevapları formlarda bloklarda mevcut fakat bazı yazılanları imaları da insanlar yanlış yorumluyor düz mantıkla değerlendiriyor. O yüzden açık açık yazayım.

KARNİYOL F1 ANA NEDİR?

Karniyol ırkı damızlık anadan üretilen ve doğal ortamda çiftleşen ana arıya F1 denir. 

KARNİYOL ANA ARI VE DAMIZLIK NEREDEN BULABİLİRİM?

Aşağıda ki link'e tıklayın ve nasıl karniyol ana alabileceğiniz ayrıntılı olarak yazmakta  

TIKLAYIN...

Evet sevgili dostlarım kısaca bana sorulan sorulara yanıtlarım bu şekilde. Ben ya da biz diyeyim, dayıoğlum ve selim ile birlikte f1 ya da damızlık satmıyoruz. 

Elimiz de Ali abinin özel olarak bize verdiği üç adet damızlığımız var. Ancak biz bu damızlıkları satmıyoruz. Bunlardan kendimiz için F1 üretip kendi ihtiyacımızı karşılamaya çalışıyoruz. 

Bana kalırsa damızlık alıp kendi anaarınızı kendiniz üretmeniz çok karlı ancak gerçekten anaarı üretmek özellikle kaliteli F1 üretmek acayip teferruattlı  ve zor bir iş tabii tercih size kalmış. 

Biz bu sene çıta hesabı elimizde bulunan arılarımızı bölüp ihtiyaç fazlası olanlarını analarıyla birlikte mayıs ayı içerisinde satacağız. Altını çizmek isterim biz paket arı satmayı düşünüyoruz. Damızlık isteyen dostlar ve F1 anaarı isteyenler içinse adres belli Ali TÜRK. 

Bu kadar izahattan sonra dostların kafalarında ayrı ayrı sorular takılıyor ise de mesajla, maille, yada Whatsapp tan yazabilirler yazılı olarak dönerim inşallah. Dediğim gibi kayıtlı olmayan numaraların bir çoğuna bakamıyor dönüş yapamıyorum işlerimin yoğunluğu sebebiyle.

Hepinize bol bereketli, kazasız belasız sezonlar diliyorum. Rabbim yar ve yardımcımız olsun. 

Allah a emanet olun dostlarım.
0 yorum:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...