Ads 468x60px

13 Temmuz 2011 Çarşamba

SON BİR KAÇ HAFTANIN ÖZETİ

BU SENE SIĞIR KUYRUKLARI ACAİP BÜYÜK VE ÇİÇEK DOLULAR. UZUN ZAMAN OLMASINA RAĞMEN HALA DİRİ GÖRÜNÜYORLAR İYİ BİR POLEN KAYNAĞI 


 HER YER SANKİ SIĞIR KUYRUĞU TARLASI GİBİ. BÖĞÜRTLENLERDE ÇİÇEK AÇMIŞ DURUMDALAR.


 GEÇTİĞİMİZ PAZAR VE CUMARTESİ GÜNÜ KPSS SINAVINA GİRDİM. ARADA DA KÜTAHYANIN EMET İLÇESİNE ABLAM VE KAYINPEDERİN YANINA GİTTİM. ÇOCUKLARI BIRAKIP TEKRAR AKŞEHİRE GELDİM. MALUM HARMAN ZAMANI VE BORSA ACİP YOĞUN BU ARALAR

SABAH SAAT 7 AKŞAM 7 ÇALIŞIYORUZ ARILARIN YANINA GELEN DEK 7:30 OLUYOR. ARILARLA TAM MANASIYLA İLGİLENEMİYORUZ. AMA GİDİŞHAT GAYET İYİ ÜÇ KATLI KOVANIMIZDAN NASİP OLURSA BAL ALABİLECEĞİZ. HA BU ARDA GEÇ SAAT OLSADA İLGİLENECEĞİZ AMA ARILARIN TOPLU KARŞILAMA TÖRENİ YÜZÜNDEN İLGİLENEMİYORUZ. FAZLA İLGİDEN RAHATSIZ OLUYORLAR.
 KÜTAHYANIN EMET İLÇESİ BOR MADENİYLE ÜNLÜ AYRICA HARİKA KAPLICALARI VAR ORADA BÜYÜDÜM 25 YILDAN FAZLA Bİ ZAMANIM ORADA GEÇTİ. ORADAKİ DOSTLARIMI DAİMA ÖZLÜYORUM. GÜNÜ BİRLİK GELİP GİTTİĞİM İÇİN KİMSEYİ GÖRME FIRSATIM OLMADI.

GENÇLİĞİMİN ŞEHRİ... EMET...


KÖYÜMÜZDE AKAN DERE KOOPARATİF TAFINDAN SATILIYOR. SIRASI GELENİN BAHÇESİNE SU VERİLİYOR. BİZİM VİŞNELİĞEDE SIRA AKŞAM ÜSTÜ GELDİ. GECE AY IŞIĞINDA BİR KAÇ RESİM ALDIM. 

BU SENE MEŞHUR TESCİLLİ AKŞEHİR KİRAZI 3.50 DAN ALICI BULDU KİRAZ ÜRETİCİSİNİN YÜZÜ GÜLDÜ. VİŞNE İÇİNDE YÜKSEK OLACAK DİYORLAR. GEÇEN SENE 0.50 KURUŞA ALDILAR. BU ARIYI İLK DEFA GÖRÜYORUM. ACAİP BÜYÜK Bİ ARIYDI İŞ YERİNİN CAMINDA GÖRDÜM SARICA DESEN DEĞİL. EŞEK ARISI DESEN DEĞİL BAMBUS HİÇ DEĞİL ANLAYAMADIM İLGİNÇ Bİ ARI TÜRÜ
GELELİM KOVANLARA....
ARILARIMIZ GAYET İYİLER. BÖLGÜLER 13 İLA 16 ÇITA ARASI BU EN BAŞTA GAZETE OLAN 4 ÇITALI YAŞLI ARI BU KOVANDA IZGARA KOYUP ÜSTÜNE GENÇ ANALARDAN VERMİŞTİM İKİ ÇITA ALT KATTAN ALDIM ÜST KATA KOYDUM ÜSTTE GENÇ ANA ARI YUMURTLUYOR ALTADA BİZİM İHTİYAR DEVAM EDİYOR GELİŞMELERİ GÖRECEĞİZ. İLERLEYEN GÜNLERDE TAKVİYE YAPABİLRİM. AMA SONUÇ ŞUAN İKİ ANA ARIDA ÇALIŞIYOR.

ÜÇ KATLI KOVANIMIZIN PETEKLERİNDEN BİR KAÇI HASAT EDİLMEYE HAZIR. NASİP OLURSA BÖLGÜLERDEN DE SAĞIM YAPABİLECEĞİZ. ŞUAN İÇİN BAL AKIMI GÜZEL.

BU YOĞUNLUK İÇERİSİNDE ARADA İLK FIRSATTA YAZDIM. YAZIM YANLIŞLARI İÇİN ŞİMDİDEN KUSURA BAKMAYIN

TÜM ARI DOSTLARINA SEVGİLER SAYGILAR BOL VE BEREKETLİ HASATLAR


SELAM VE DUA İLE

0 yorum:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...